Goście mogą nawet ukrywać się przed widokiem, a kiedy osoba wyróżniona wkracza do pokoju, skakają przed kryjówką i krzyczą: „Niespodzianka! Dla niektórych imprez urodzinowych z zaskoczeniem, uważa się za dobrą taktykę szokującą dla osoby uhonorowanej. Do tego celu można używać Streamerów, głupich sznurków i balonów. Dowody na przyjęcie, takie jak ozdoby i balony, nie są widoczne z zewnątrz domu, tak więc osoba uhonorowana nie będzie niczego podejrzewała.

Imprezy dla dzieci a coś na ząb

Kolacja to spotkanie towarzyskie, podczas którego ludzie jedzą wspólnie obiad, zazwyczaj w domu gospodarza. Podczas najbardziej uroczystych kolacji obiad serwowany jest na stoliku z ustawieniem miejsc. Obiadowe przyjęcia często poprzedzone są godziną koktajlu w salonie lub barze, gdzie goście piją koktajle podczas mieszania i rozmowy. Wino serwowane jest zwykle przez cały posiłek, często z innym winem towarzyszącym każdemu kursowi.

Na mniej uroczystych kolacjach w formie bufetu. Goście wybierają jedzenie z bufetu i jedzą je podczas wstawania i rozmowy. Goście mogą nosić koktajle, a mężczyźni mogą nosić blezery.
Podczas niektórych nieformalnych obiadów gospodarz może poprosić gości o przyniesienie jedzenia lub napojów (danie główne, danie dodatkowe, deser lub przekąski). Impreza tego typu nazywana jest potłuczkiem lub kolacją potłuczków. W Stanach Zjednoczonych, doniczki są bardzo często przechowywane w kościołach i domach kultury. Więcej o imprezach dla dzieci w tekście organizacja urodzin dla dzieci.

urodziny dla dziecka zabawa

Imprezy dla dzieci na powietrzu

Impreza ogrodowa jest imprezą w parku lub ogrodzie. Impreza opisywana jako impreza ogrodowa jest zazwyczaj bardziej formalna niż inne imprezy plenerowe, które można nazwać po prostu imprezami, piknikami, grillami itp. Na przykład, zaproszenia brytyjskiego suwerennego państwa na przyjęcia ogrodowe w Pałacu Buckingham są uznawane za zaszczyt. Prezydent Francji organizuje imprezę ogrodową na paryskim Palais de l’ Elysée w Paryżu w dniu Bastylii.

Koktajlowa impreza to przyjęcie, na którym serwowane są koktajle. Czasami nazywany jest „recepcją koktajlową”. Kobiety, które biorą udział w koktajlu mogą nosić koktajlowy strój. Kapelusz koktajlowy jest czasem noszony jako moda.

W kulturze angloamerykańskiej impreza herbaciana jest formalnym spotkaniem na popołudniową herbatę. W obradach tych tradycyjnie uczestniczyły tylko kobiety, ale również mężczyźni. Imprezy herbatowe charakteryzują się często wykorzystaniem prestiżowych zastaw stołowych, takich jak porcelana kostna i srebro. Stół, niezależnie od jego wielkości i kosztu, jest wykonany tak, aby wyglądał najpiękniej, z serwetkami sukiennymi i pasującymi do nich miseczkami i talerzami.

Oprócz herbaty, większe imprezy mogą serwować poncz lub w zimną pogodę gorącą czekoladę. Do herbaty dołączony jest szeroki wachlarz łatwo przyswajalnych potraw. Cienkie kanapki, takie jak ogórek lub pomidor, banany, plastry tortów, bułeczki i ciasteczka to powszechne rozwiązania.

Oficjalne przyjęcia to imprezy, które mają przyjąć dużą liczbę gości, często w prestiżowych obiektach, takich jak Pałac Buckingham, Biały Dom czy Domy Rządowe Imperium Brytyjskiego i Wspólnoty Narodów. Gospodarze i goście honorowi tworzą linię odbierającą w kolejności pierwszeństwa przy wejściu.