Kwiaty stanowią ważny dodatek podczas różnych uroczystości, z których ślub zdaje się być szczególnym przykładem. W centrum uwagi jest m.in. bukiet panny młodej, ale równie ważną rolę odgrywają kwiaty ofiarowywane przez gości. Wskazane jest, aby kwiaty na ślub były przygotowane i wybierane zgodnie z kilkoma zasadami.

Kwiaty na ślub – ważny dodatek panny młodej

Bukiet panny młodej stał się ważnym uzupełnieniem stroju weselnego. Przy jego doborze warto skorzystać z porady florystki, która zaproponuje najlepsze rozwiązanie uwzględniające zarazem własne pomysły klientów. Szczególnie wartościowa będzie jednak jej wiedza na temat gatunków kwiatów oraz najnowszych rozwiązań i trendów.

Ważne przy doborze bukietu dla panny młodej;

  • własne preferencje,
  • kwiaty w klapie pana młodego (te są najczęściej dobierane już do bukietu panny młodej),
  • motyw przewodni wesela oraz pora roku,
  • tzw. „język kwiatów” – w tradycji florystycznej poszczególnym gatunkom kwiatów przypisano różne znaczenie. Ten fakt można ciekawie wykorzystać w przypadku kwiatów na ślub,
  • minimalizm ilościowy.

W ostatnim przypadku zaleca się, aby kwiaty na ślub nie składały się ze zbyt wielu różnych gatunków. Ograniczeniu powinna też ulec liczba kolorów. Dobra florystka z powodzeniem wykorzysta również akcenty zielone, dzięki którym bukiet ślubny w zależności od zamierzeń wyda się elegancki lub skromny.

Na koniec warto pamiętać o sprawdzonych, bezpiecznych rozwiązaniach czyli doborze najpopularniejszych gatunków kwiatów, do których należą róże, peonie, lilie i orchidee. Są to klasyczne propozycje, które mogą uratować niezdecydowaną pannę młodą.

Sprawdź również https://dekoracjegirlanda.pl/kwiaty-slubne/

bukiet ślubny z kwiaciarni internetowej

 

Kwiaty na ślub jako prezent od gości

Równie ważne w przypadku ślubu są kwiaty, którymi goście obdarowują młodą parę. O ile para nie wyrazi innego życzenia kwiaty są już tradycyjnym i wręcz obowiązkowym prezentem wręczanym przez gości. Przede wszystkim warto wykorzystać wspomniany „język kwiatów”, który może zostać odpowiednio odczytany przez młodą parę. Z kolorów najbezpieczniejsze są biały i różowy, odnoszące się do niewinności i czystości. Jeżeli chodzi o symbole to konwalie oznaczają wierność i piękno a peonie i dalie miłość do życia.

Praktycznym i zarazem oryginalnym rozwiązaniem są kwiaty w formie kosza. Odpowiednio przygotowane na długo zachowają świeżość i będą piękną pamiątką ślubną. Z czasem kompozycję z kosza można zasuszyć i wykorzystać jako ozdobę wnętrza.

Opisane zasady mogą się okazać bardzo pomocne niezależnie od tego, jakim budżetem dysponuje panna młoda czy zaproszeni goście. Nie jest ważny rozmach, ale wyczucie i dbałość o szczegóły. Prosta wiązanka może często zrobić lepsze wrażenie niż pretensjonalny bukiet.