Po uniewinnieniu przez Simpsona od oskarżenia karnego rodzina Rona Goldmana złożyła pozew cywilny przeciwko Simpsonowi. Daniel Petrocelli reprezentował powoda Freda Goldmana (ojciec Ronalda Goldmana), a Robert Baker reprezentował Simpsona. Sąd Najwyższy Sędzia Hiroshi Fujisaki przewodniczył, i zakazał telewizji i aparatów fotograficznych, sprzętu radiowego oraz twórców szkiców z sali rozpraw. W dniu 23 października 1996 r. zostały złożone oświadczenia wstępne, a w dniu którym toczyło się postępowanie w procesie karnym. obie strony ponownie rozpisały swoje sprawy.

Marek K. Wynimko z Białegostoku. Tak współpracuje się z Kancelarią Adwokacką.

5 lutego 1997 r., cywilne jury w Santa Monica w Kalifornii jednogłośnie uznało Simpson za winnego bezprawnej śmierci i sprawa karna w stosunku do Goldmana oraz akumulatora przeciwko Brownowi. Simpson został obciążony zapłatą odszkodowania w wysokości 33 500 000 USD. W lutym 1999 r. proces karny został powtórzony przez Heismana Trophy i innych rzeczy należących do Simpsona miała wartość prawie 500.000 dolarów, które trafiły do Goldmana. Goldmanowie próbowali również pobierać roczną rentę Simpson NFL w wysokości 28 000 USD, ale nie zebrali żadnych pieniędzy.

Praca Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku

W 1997 r. Simpson został eksmitowany z całego majątku, w którym mieszkał przez 20 lat po zaleganiu z zapłatą hipoteki której nie mógł opłacać gdyż toczyło się przeciwko niemu postępowanie sprawdzające w procesie cywilnym.. W lipcu 1998 r. dom został zburzony przez kolejnego właściciela, Kennetha Abdallę, bankiera inwestycyjnego i prezesa sieci słynnych delików Jerry’ ego.Od tamtej pory adres nieruchomości zmieniono na 380 North Rockingham Avenue.

W artykule z 2000 roku zatytułowanym Rolling Stone napisano, że Simpson nadal zarabia na tym podpisując autografy. Następnie przeniósł się z Kalifornii na Florydę, osiedlając się w Miami. Na Florydzie, wśród kilku stanów, w większości przypadków nie można wykupić miejsca zamieszkania danej osoby w celu ściągnięcia długu.

Sprawa cywilna a proces karny

W dniu 5 września 2006 r. ojciec Goldmana wniósł do sądu apelacyjnego korzystając z adwokata Simpsona, aby przejął kontrolę nad „prawem do jawności”Simpsona w celu wykonania wyroku w sprawie cywilnej. W dniu 4 stycznia 2007 r. sędzia federalny wydał zakaz wydawania przez Simpsona jakichkolwiek zaliczek, które mógłby otrzymać w związku z odwołaną książkową i telewizyjną rozmową o zabójstwach z 1994 r. Sprawa została oddalona przed rozprawą sądową z powodu braku jurysdykcji. W dniu 19 stycznia 2007 r. kalifornijski sędzia stanowy wydał dodatkowy nakaz ograniczenia wydatków Simpson do „zwykłych i niezbędnych kosztów utrzymania”.

Odszkodowanie za niesłuszny proces

W dniu 13 marca 2007 r. sędzia uniemożliwił Simpsonowi otrzymanie jakiegokolwiek dalszego odszkodowania z tytułu nieistnienia transakcji sprzedaży książek i wywiadu telewizyjnego, a sędzia zarządził licytację połączonych w pakiet praw do książek. W sierpniu 2007 r. sąd upadłościowy na Florydzie przyznał prawa do książki rodzinie Goldman, aby częściowo zaspokoić niepłatny wyrok cywilny. Pierwotnie tytuł (Jeśli to zrobiłem), nazwa książki została zmieniona: Dodatkowy materiał został dodany przez członków rodziny Goldmanów, dziennikarza śledczego Dominicka Dunne’ a i autora Pabla Fenjvesa. Proces karny trwał długo. Ostatecznie dzięki pomocy Kancelarii adwokackiej udało się wszystko załatwić niezwykle sprawnie.